İlçemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı pazartesi günü saat: 09.30’da Şehitlik Anıtını ziyaretle başladı. Burada ki programa İlçemiz Kaymakamı Müfit GÜLTEKİN, Belediye Başkanı İbrahim BAZ, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa KARAKAYA, İlçe Emniyet Müdür Vekili Onur Ali MUTLUAY, Bahçe Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Ömer Okan FETTAHLIOĞLU, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Okul Müdürleri,  Şehit yakınları, Gaziler ve  vatandaşlar katıldı.
 
      Çelenklerin Anıta sunulmasının ardından Şehitlerimizin manevi huzurunda Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Bahçe İlçe Jandarma Komutanlığında görevli bir manga asker Şehitler için Saygı Atışı yaptı. Protokol Üyeleri şehit mezarlarını ziyaret ederek; karanfiller bıraktılar. Şehit Tuncay Akyüz Camii İmam Hatibi Mustafa YILMAZ, Kur’an-ı Kerim okuyarak şehitler için dua etti.
 
      18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 104. yılının salon programı Bahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin konferans salonunda yapıldı. Programı Bahçe Şehit Furkan Aydın Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri yaptı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız okunarak program başlatıldı.
 
      Günün anlam ve önemini belirten konuşmaları Jandarma Astsubay Çavuş Osman TUNCAL ile Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Temsilcisi Muhammed KÖKSAL yaptı. Okul öğrencilerinin hazırladığı ''Çanakkale Geçilmez'' adlı oratoryo gösterisi sahnelendi. Oratoryo sunumunun ardından günün anlam ve önemiyle ilgili İlçe genelinde yapılan şiir, kompozisyon ve resim dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Devamında okul öğrencileri ve protokol üyeleri hep birlikte günün anısına fotoğraf çektirdiler.
 
Daha sonra Şehit Ali KADIOĞLU ve Şehit Hüseyin ÖLMEZ’in aileleri ziyaret edildi. Burada Şehit aileleri ile sohbet eden Kaymakamımız Vatanımızın Bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Siz bizlere Şehitlerimizin emanetlerisiniz. Devlet ve Millet olarak her zaman sizlerin yanınızdayız dediler.
 
 
İSAY2 Galeri