12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma  programı Bahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlendi. Programa İlçemiz Kaymakamı Müfit GÜLTEKİN, Belediye Başkanı İbrahim BAZ, İlçe Jandarma Komutanı J.Teğmen Mustafa KARAKAYA, İlçe Emniyet Müdür Vekili Onur Ali MUTLUAY, Bahçe Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Ömer Okan FETTAHLIOĞLU, İlçe Siyasi Parti Başkanları, Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenlerimiz, veliler ve öğrenciler katıldı. 
 
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜR'ün ve şehitlik mertebesine ulaşan Mehmetçiğimizin manevi huzurunda İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda, Bahçe Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Şükrü CİHANGİR günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaptı, öğrenciler şiirler okudu. Mehmet Akif Ersoy'u anlatan kısa bir film gösterildi. Daha sonra Bahçe Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  öğrencileri  tarafından hazırlanan tiyatro gösterisi sahnelendi.    
 
Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marşının kabulünün 98. Yılı anma günü ile ilgili İlçemiz öğrencileri arasında “Milletin Sesi Mehmet Akif’’ konulu şiir, resim ve kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödüllerin verilmesinden sonra program sona erdi.
 
Ayrıca Kaymakamımız Sayın Müfit GÜLTEKİN tarafından siyasi parti temsilcileri ve başkanlarına birlik ve beraberlik yemeği verildi.