Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde İlçemizde ilk olarak Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk Büstüne Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. Törene İlçemiz Kaymakamı Müfit GÜLTEKİN, İlçe Belediye Başkanı İbrahim BAZ, Bahçe Cumhuriyet Başsavcısı Şahin GÜNGÖR, İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Kıdemli Başçavuş Savaş HANÇER, İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Onur Ali MUTLUAY, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı. 
 
        Çelenk sunumlarının ardından Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün ebediyete intikal saati olan 09.05'te siren sesleri eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu. 
 
        Daha sonra Bahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda, öğrenciler tarafından '10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı'' düzenlendi. Burada Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK temalı şiirler öğrenciler tarafından okundu. Atatürk'ün Hayatı ve Atatürk İlkeleri ile ilgili slâyt sunumunun ardından öğrenciler tarafından 10 Kasım Oratoryosu sahnelendi. 
 
        10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ile ilgili ilçemizde resim, şiir ve kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Kaymakamımız Müfit GÜLTEKİN tarafından verildi, ardından program sona erdi.