18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümünde İlçemizde bir dizi etkinlik ve törenler düzenlendi. Program İlçe Kaymakamımız Sayın Müfit GÜLTEKİN, Belediye Başkanı İbrahim BAZ, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ahmet Şerif DOĞAN, İlçe Emniyet Müdür Vekili Hakan DOĞAN, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla gerçekleşti.
           
      Tören, İlçemiz Şehitlik Anıtına çelenk konulması ile başladı. Çelenk konulmasının ardından Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Sonrasında İstiklal Marşımız okundu. Ardından İlçemiz Şehir Mezarlığında bulunan Şehitlik ziyaret edilerek, şehitlerimiz için dua okundu, karanfil bırakıldı.
 
      
        Katılımcılar şehitlikte ki törenin ardından Bahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonuna geçti. Burada günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu, konuşmalar yapıldı. Öğrenciler hazırlamış oldukları oratoryo ve tiyatro gösterisini sundu. Program, günün anlam ve önemi ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.
 
            Programın akabinde Bahçe Belediye Başkanlığında şehit ve gazilerimizin ailelerine yemek verildi.