Peygamberimiz (SAV)'in doğum yıldönümü münasebetiyle Bahçe Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen programa İlçemiz Kaymakamı Müfit GÜLTEKİN, Hasanbeyli Kaymakam Vekili Cuma KILINÇ, Belediye Başkanı İbrahim BAZ, İlçe Jandarma Komutanı  Teğmen Mustafa KARAKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir AKSOY, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda davetli vatandaş katıldı.
     
         Bahçe Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonunda yapılan program İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Anadolu İmam Hatip Lisesinden bir öğrenci Kur’an-ı Kerim Tilaveti sundu ve daha sonra  Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Tefsir Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Atilla YARGICI; Peygamber sevgisi , Kuran’ın önerdiği ideal insan modelinin oluşmasında sevginin rolü, Kuran da dua, Kuran’ca yaşamakla ilgili konuşmasını yaptı. 
         İmam Hatip Lisesi öğrencileri kendileri hazırladıkları tiyatro gösterileri ve ilahileri davetlilere sundular. Dolu dolu geçen programın sonunda İlçemiz Kaymakamı Müfit GÜLTEKİN,Hasanbeyli Kaymakam Vekili Cuma KILINÇ ve Belediye Başkanı İbrahim BAZ, konuşmacı olarak programa katılan Doç. Dr. Atilla YARGICI’ya çiçek ve günün önemine dair hediyelerini takdim ettiler.